X
تبلیغات
غزه در آتش و خون

غزه در آتش و خون

ربوده شدن بیش از 455 فلسطینی طی یک ماه گذشته

وزارت امور اسیران و آزادگان دولت منتخب و مردمی فلسطین تاکید کرد که نیروهای رژیم اشغالگر قدس طی یک ماه گذشته (فوریه) بیش از 455 شهروند فلسطینی را در بخش های مختلف کرانه باختری به اسارت گرفته اند.

این وزارتخانه طی بیانیه ای که نسخه ای از آن به مرکز اطلاع رسانی فلسطین نمابر شد، اعلام کرد که اشغالگران صهیونیست طی یک ماه گذشته با حمله به خانه های شهروندان فلسطینی ساکن کرانه باختری یا در پست های بازرسی و مدارس بیش از 455 تن را بازداشت کردند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است که متجاوزان صهیونیست همچنین ده ها تن از کارگران فلسطینی را نیز در مناطق اشغالی 48 را به بهانه ورود غیر قانونی به این منطقه ربودند.

این وزارتخانه یادآور شد که اشغالگران صهیونیست طی یک ماه گذشته بیش از 520 بار به مناطق فلسطینی نشین یورش بردند و به اقدامات سرکوبگرانه خود علیه فلسطینیان ساکن کرانه باختری شدت بخشیدند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۱۳/۱۲/۱۳۸۷ساعت ۲۱:۵۷ توسط مهدی شیخ زاده دسته : نظر(1)

یکی از رهبران حماس: بحران غزه در نحوه لغو محاصره نوار غزه نهفته است

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد نادیده انگاشتن این جنبش و دولت منتخب و مردمی فلسطین به ریاست اسماعیل هنیه به مثابه نادیده انگاشتن واقعیت ها و نشانگر سیاسی کردن کمک های مالی مربوط به بازسازی نوار غزه است.

محمد نزال طی اظهارات مطبوعاتی که نسخه ای از آن به مرکز اطلاع رسانی فلسطین دورنگار شد، اعلام کرد که بحران نوار غزه بحران مالی نیست، بلکه مشکل اصلی این منطقه در نحوه لغو محاصره نهفته است و با توجه به این محاصره چگونه امکان دارد که کمک های مالی و مصالح ساختمانی وارد این منطقه شود.

وی همچنین اقدام مقامات مصر در بسته نگه داشتن گذرگاه های مرزی نوار غزه و ممانعت از وارد کردن مواد خام مربوط به بازسازی به این منطقه را به شدت محکوم کرد.

این رهبر فلسطین تاکید کرد که برخی ها در تلاشند از طریق برپایی اجلاس بازسازی نوار غزه از حماس و دولت هنیه باج گیری کنند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۱۳/۱۲/۱۳۸۷ساعت ۲۱:۵۳ توسط مهدی شیخ زاده دسته : نظر(0)